Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm)
In stock
SKU
PNTC.PNT.PNH.000004
Rs. 0.00
| Sku | PNTC.PNT.PNH.000004 |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm) is available to buy in increments of 1
Buy Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm) online in India at wholesale rates. If you have been looking for Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm) dealers, your search ends here as you can get the best Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm) distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm) of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm) prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm) rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm) today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Con Air 108 Air Angle Polisher (Speed-3200 RPM, Wheel Capacity-65 mm)"
| SKU | PNTC.PNT.PNH.000004 |
|---|---|
| Air Pressure | 90 PSIG |
| Air Inlet | 1/4" BSP |
| Hose Id | 10 mm |
| Speed Rpm | 3200 RPM |
| Part No | 108.0 |
| Wheel Capacity Mm | 65 mm |
| Type | simple |
| Air Consumption | 4 CFM |



