Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill
In stock
SKU
PTL.ELD.00003
Special Price
Rs. 1,822.00
Regular Price
Rs. 2,216.00
| No Load Speed | 1200-2900 RPM |
| Chuck Capacity | 10 mm |
| Power Input | 550 W |
| Frequency | 50 Hz |
| Type of Product | Rotary Drill |
Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill is available to buy in increments of 1
- Buy Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill online in India at wholesale rates. If you have been looking for Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill dealers, your search ends here as you can get the best Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill today and avail the best offers on your purchase.
- Related keyword:-
- electric drill , hand drill , power drill .
Product Specification
Product Specification for "Cumi CRD 010 P RPM 1250 550W Rotary Drill"
| SKU | PTL.ELD.00003 |
|---|---|
| Power Input | 550 W |
| Chuck Capacity | 10 mm |
| Type Of Product | rotary drill |
| Applications | drilling in concrete, brick, or other masonry. drilling in wood. drilling in ceramics, plastics, berglass, and laminates. drilling in metals. |
| Brand | Cumi |



