Dewalt Jigsaw 18V Black & Yellow DCS331NT-XJ
In stock
SKU
PTL.JIS.00039
Special Price
Rs. 13,365.00
Regular Price
Rs. 16,258.00
| Model No | DCS331NT-XJ |
| No Load Speed | 0-3000 spm |
| Weight | 4.5Kg |
| Colour | Black & Yellow |
| Product Type | Jigsaw |
Dewalt Jigsaw 18V Black & Yellow DCS331NT-XJ is available to buy in increments of 1
- The Dewalt Jigsaw bare has Steel cut spiral bevel gears provide highest level, it includes quick change wheel release allows quick and easy wheel removal of durability and low vibration, increasing user productivity. The intelligent trigger and lock off switch for enhanced work safety and come swith two position side handle offers greater compact and control.
Product Specification
Product Specification for "Dewalt Jigsaw 18V Black & Yellow DCS331NT-XJ"
| SKU | PTL.JIS.00039 |
|---|---|
| Dimension | 44x33x16cm |
| Input Power | 18V |
| Stroke Length | 26 mm |
| Color | Black & Yellow |
| Brand | Dewalt |



