Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73
In stock
SKU
PNTC.PNT.AIR.000004
Special Price
Rs. 8,342.00
Regular Price
Rs. 10,147.00
| Sku | PNTC.PNT.AIR.000004 |
| Product Type | Air Nipper |
| Mfr. Model | DBN73 |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73 is available to buy in increments of 1
Buy Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73 online in India at wholesale rates. If you have been looking for Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73 dealers, your search ends here as you can get the best Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Drebon 1mm Air Nipper DB-N-73"
| SKU | PNTC.PNT.AIR.000004 |
|---|---|
| Avg Air Consumption | 0.6Cfm / 17L/min |
| Air Hose Id | 1/4 Inch |
| Air Inlet Pt Npt | 1/4 Inch |
| Type | simple |
| Cutting Capacity Plastic | 4mm |
| Cutting Capacity Steel | 1mm |
| Cutting Capacity Copper | 1.5mm |



