Eastman EDG-025C 420W Die Grinder (RPM 25000 Collet Dia 25mm)
In stock
SKU
PTL.GRND.00003
Special Price
Rs. 4,177.00
Regular Price
Rs. 5,081.00
| Type of Product | Die Grinder |
| Collet Size | 25 mm |
| No Load Speed | 25000 RPM |
| Rated Power Input | 420 W |
| Weight | 1.9 Kg |
Eastman EDG-025C 420W Die Grinder (RPM 25000 Collet Dia 25mm) is available to buy in increments of 1
- Die Grinder is used for Grinding,sanding,honding,polishing metal only. This is not apply to plastic or wood.
Product Specification
Product Specification for "Eastman EDG-025C 420W Die Grinder (RPM 25000 Collet Dia 25mm)"
| SKU | PTL.GRND.00003 |
|---|---|
| Collet Size | 25 mm |
| Type Of Product | die grinder |
| Brand | Eastman |



