Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas
In stock
SKU
WLD.FBA.00002
Special Price
Rs. 4,867.00
Regular Price
Rs. 5,743.00
| Thread | G 3/8 LH |
| Welding Capacity | up to 30mm |
| Cutting Capacity | up to 200mm |
Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas is available to buy in increments of 1
Buy Esab 1.5 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas online in India at wholesale rates. If you have been looking for Esab 1.5 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas dealers, your search ends here as you can get the best Esab 1.5 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Esab 1.5 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Esab 1.5 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Esab 1.5 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Esab 1.5 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Fuel Gas"
| SKU | WLD.FBA.00002 |
|---|---|
| Brand | Esab |
| Thread | G 3/8 LH |
| Cutting Capacity | up to 200 mm |
| Working Pressure | 1.5 bar |
| Type Of Product | flash back arrestor |



