Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen
In stock
SKU
WEL.FLA.54636171
Special Price
Rs. 4,721.00
Regular Price
Rs. 5,743.00
| Model No. | FR 1000 for Oxygen |
| Thread | G 3/8 RH |
| Welding Capacity | up to 30mm |
| Cutting Capacity | up to 200mm |
Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen is available to buy in increments of 1
Buy Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen online in India at wholesale rates. If you have been looking for Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen dealers, your search ends here as you can get the best Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you wont find anywhere else. Procure Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Esab 15 Bar Flash Back Arrestor FR 1000 for Oxygen"
| SKU | WEL.FLA.54636171 |
|---|---|
| Supplied By | Indusuno |
| Brand | Esab |
| Thread | G 3/8 RH |
| Cutting Capacity | up to 200 mm |
| Welding Capacity | up to 30 mm |
| Working Pressure | 15 Bar |
| Type Of Product | Flash Back Arrestor |



