Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A
In stock
SKU
PNTC.PAC.FLR.000001
Special Price
Rs. 10,229.00
Regular Price
Rs. 12,443.00
| Sku | PNTC.PAC.FLR.000001 |
| Product Type | Flat Cylinder |
| Mfr. Model | DZF2550APA |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A is available to buy in increments of 1
Buy Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A online in India at wholesale rates. If you have been looking for Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A dealers, your search ends here as you can get the best Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Festo Flat Cylinder 25mm DZF-25-50-A-P-A"
| SKU | PNTC.PAC.FLR.000001 |
|---|---|
| Ambient Temperature | 20°C80°C |
| Stroke | 50mm |
| Piston Dia | 25mm |
| Part No | 161253 |
| Operating Pressure | 110Bar |
| Type | simple |

