Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED
In stock
SKU
PNTC.PNT.COS.000001
Special Price
Rs. 1,107.00
Regular Price
Rs. 1,347.00
| Sku | PNTC.PNT.COS.000001 |
| Product Type | Plug Socket With Cable |
| Mfr. Model | KMEB1242.5LED |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED is available to buy in increments of 1
Buy Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED online in India at wholesale rates. If you have been looking for Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED dealers, your search ends here as you can get the best Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Festo Plug Socket With Cable 24V KMEB-1-24-2.5-LED"
| SKU | PNTC.PNT.COS.000001 |
|---|---|
| Ambient Temperature | 20°C80°C |
| Cable Dia | 5.2mm |
| Cable Length | 2.5m |
| Part No | 151688 |
| Nominal Operating Voltage Dc | 24V |
| Type | simple |
