Flange Spreader NonSpark 2-1/4 in Spread
In stock
SKU
21XV12
Special Price
Rs. 180,726.00
Regular Price
Rs. 200,806.00
| Sku | 21XV12 |
| Mfr. Model | 9400 |
| Item | Flange Spreader |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Flange Spreader NonSpark 2-1/4 in Spread is available to buy in increments of 1
Flange Spreader Spread 2-1/4 In. Overall Length 12 In. Overall Width 5-1/2 In. Overall Height 2-3/8 In. Material High Strength Nickel Aluminum Bronze Non-Sparking Non-Magnetic Corrosion Resistant FM Approved Meets/Exceeds ASTM A342 OSHA NFPA MSHA Federal
Product Specification
Product Specification for "Flange Spreader NonSpark 2-1/4 in Spread"
| SKU | 21XV12 |
|---|---|
| Weight | 16.460000 |
| Item | Flange Spreader |
| Overall Height | 2 3/8 in |
| Overall Width | 5 1/2 in |
| Overall Length | 12 in |
| Type | simple |
| Height | 3 |
| Width | 6.5 |
| Features | Non-Sparking, Non-Magnetic, Corrosion Resistant, FM Approved, Meets/Exceeds ASTM A342, OSHA, NFPA, MSHA, Federal, GSA, Military, DOE |
| Unspsc Code | 25191702 |
| Spread | 2 1/4 in |



