- Technical Specifications:Front Dia: 165 mm
- Rear Dia: 135 mm
- Black color, 3 nos. Backup LEDs
- Rechargeable maintenance free battery
- In-Built Battery Charger
- 14 hrs approx Charging time
Product Specification
Product Specification for "Frontier FSL-5400 3 W LED Search Light"
| SKU | SFT.WNL.SRLT0005 |
|---|---|
| Brand | Frontier |
| Supplied By | Indusuno |
| Feature | Light weight, Single frontal LED, Tough body with rubberized finish, Water Resistant, 3 Step operation High-Higher-Powerful, Adjustable Shoulder Strap |
| Input | 220 V |
| Input Voltage | 220 V |
| Range K M | 0.3 Km |
| M | FSL-5400 |
| Type | simple |
| Input Voltage Vac | 220 V |
| Type Of Product | LED Search Light |



