Fuji Sand Rammer FR‐22B
In stock
SKU
PNTC.PNT.PSR.000004
Special Price
Rs. 44,534.00
Regular Price
Rs. 54,175.00
| Sku | PNTC.PNT.PSR.000004 |
| Product Type | Sand Rammer |
| Mfr. Model | FR‐22B |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Fuji Sand Rammer FR‐22B is available to buy in increments of 1
Min. hose size: 9.5 mm
Sound DBA pressure: 94 db(A)
Sound Power: 105 db(A)
Vibration α (ISO-28927-10): 19.4 m/s²
Vibration K (ISO-28927-10): 6.1 m/s²
Vibration α (ISO-28927-6): 19.4 m/s²
Vibration K (ISO-28927-6): 6.1 m/s²
Buy Fuji Sand Rammer FR‐22B online in India at wholesale rates. If you have been looking for Fuji Sand Rammer FR‐22B dealers, your search ends here as you can get the best Fuji Sand Rammer FR‐22B distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Fuji Sand Rammer FR‐22B of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Fuji Sand Rammer FR‐22B prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Fuji Sand Rammer FR‐22B rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Fuji Sand Rammer FR‐22B today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Fuji Sand Rammer FR‐22B"
| SKU | PNTC.PNT.PSR.000004 |
|---|---|
| Blows Per Minute | 1000 |
| Actual Air Consumption | 17.7 CFM |
| Piston Stroke | 64 mm |
| Part No | 5412053225 |
| Piston Dia Mm | 22 mm |
| Type | simple |
| Butt Dia Mm | 51 mm |



