Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52
In stock
SKU
EL.ELA.CF.00413
Special Price
Rs. 7,490.00
Regular Price
Rs. 9,110.00
| Sku | EL.ELA.CF.00413 |
| Brand | Havells |
| Type Of Product | Ceiling Fan |
| Color | Walnut-Black Nickel |
| Supplied by | Indusuno |
Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52 is available to buy in increments of 1
Buy Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52 online in India at wholesale rates. If you have been looking for Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52 dealers, your search ends here as you can get the best Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52 today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Havells 1320 mm 290 RPM Walnut-Black Nickel Ceiling Fan FHCOCSTAWW52"
| SKU | EL.ELA.CF.00413 |
|---|---|
| Supplied By | Indusuno |
| Type Of Product | Ceiling Fan |
| Power Consumption | 88 W |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Speed Rpm | 290 RPM |
| Type | simple |
| Color | Walnut-Black Nickel |
| Air Delivery | 280 cmm |
| Blade Finish | Wooden Finish |
| No. Of Blades | 8 Blades |
| Sweep Size Mm | 1320 mm |
| Type Of Lamp | Blades |



