HiKOKI C7STS9Z 1710 W Mitre Saw 6000 RPM
In stock
SKU
PTL.MIS.00030
Special Price
Rs. 8,410.00
Regular Price
Rs. 10,231.00
| Power Input | 1710 W |
| No Load Speed | 6000 RPM |
| Saw Blade Diameter | 185 mm |
| Type of Product | Mitre Saw |
| Model No | C7STS9Z |
HiKOKI C7STS9Z 1710 W Mitre Saw 6000 RPM is available to buy in increments of 1
- Features:-
- Power Input 1,710W
- Lightweight among 1,700W class Hikoki circular saws
- Enhanced max cut depth
- Blower over base
Product Specification
Product Specification for "HiKOKI C7STS9Z 1710 W Mitre Saw 6000 RPM"
| SKU | PTL.MIS.00030 |
|---|---|
| Power Input | 1710 W |
| Type Of Product | mitre saw |
| Accessories | blade, guide, wrench |
| Brand | HiKOKI |



