HiKOKI C9SA3 2000 W Mitre Saw 5200 RPM
In stock
SKU
PTL.MIS.00031
Special Price
Rs. 16,330.00
Regular Price
Rs. 19,865.00
| Power Input | 2000 W |
| No Load Speed | 5200 RPM |
| Saw Blade Diameter | 235 mm |
| Type of Product | Mitre Saw |
| Model No | C9SA3 |
HiKOKI C9SA3 2000 W Mitre Saw 5200 RPM is available to buy in increments of 1
- Features:-
- Clear view over the cutting line with Blower Function
- Longer cord length*4m
- Convenient Cord Holder
- Aluminium Saw Cover
- Soft Grip Handle
- Large Knob
- Riving Knife
Product Specification
Product Specification for "HiKOKI C9SA3 2000 W Mitre Saw 5200 RPM"
| SKU | PTL.MIS.00031 |
|---|---|
| Power Input | 2000 W |
| Type Of Product | mitre saw |
| Accessories | blade, side handle, guide, bolt, wrench, adapter for dust collector, short lever |
| Brand | HiKOKI |



