HiKOKI CC14STDUS9Z 2200 W Mitre Saw 3800 RPM
In stock
SKU
PTL.MIS.00034
Special Price
Rs. 24,578.00
Regular Price
Rs. 29,899.00
| Power Input | 2200 W |
| No Load Speed | 3800 RPM |
| Saw Blade Diameter | 355 mm |
| Type of Product | Mitre Saw |
| Model No | CC14STDUS9Z |
HiKOKI CC14STDUS9Z 2200 W Mitre Saw 3800 RPM is available to buy in increments of 1
- Features:-
- Powerful motor with Soft Start
- 2,200W power input
- Quick lock vise for fast, precise clamping of materials
- Spark diversion guard
- Spindle lock allows fast and easy wheel changes
- Ergonomically designed D-shaped handle for a more comfortable hand position
Product Specification
Product Specification for "HiKOKI CC14STDUS9Z 2200 W Mitre Saw 3800 RPM"
| SKU | PTL.MIS.00034 |
|---|---|
| Power Input | 2200 W |
| Type Of Product | mitre saw |
| Accessories | cut-off wheel, wrench |
| Brand | HiKOKI |



