HiKOKI CM12YS9Z 2400 W Mitre Saw 5000 RPM
In stock
SKU
PTL.MIS.00032
Special Price
Rs. 91,777.00
Regular Price
Rs. 111,646.00
| Power Input | 2400 W |
| No Load Speed | 5000 RPM |
| Saw Blade Diameter | 305 mm |
| Type of Product | Mitre Saw |
| Model No | CM12YS9Z |
HiKOKI CM12YS9Z 2400 W Mitre Saw 5000 RPM is available to buy in increments of 1
- Features:-
- Power input 2,400W
- Max cut depth: 100mm(4")
- Soft Start
- Large pipe handle for control
- Easier maintenance compared to engine cutters
Product Specification
Product Specification for "HiKOKI CM12YS9Z 2400 W Mitre Saw 5000 RPM"
| SKU | PTL.MIS.00032 |
|---|---|
| Power Input | 2400 W |
| Type Of Product | mitre saw |
| Accessories | dust collection adapter *, eye protector, wrench |
| Brand | HiKOKI |



