Inder 1650 W Compound Meter Electric Saw P-410A
In stock
SKU
PTL.MIS.00006
Special Price
Rs. 12,420.00
Regular Price
Rs. 15,109.00
| Power Input | 1650 W |
| No Load Speed | 4600 RPM |
| Equipment Weight | 11.0 Kg |
| Model No | P-410A |
Inder 1650 W Compound Meter Electric Saw P-410A is available to buy in increments of 1
- Please Note: Product may differ (eg. colour) from the product Image displayed on website. Kindly check the technical specifications provided to make better purchase decision.
- Note Product comes without wheel.
Product Specification
Product Specification for "Inder 1650 W Compound Meter Electric Saw P-410A"
| SKU | PTL.MIS.00006 |
|---|---|
| Power Input | 1650 W |
| Type Of Product | compound meter saw |
| Current Rating | 7.5 amp |
| Applications | suitable for cutting aluminum and wood |
| Brand | INDER |



