Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm
In stock
SKU
PNTC.PAC.CLE.000010
Special Price
Rs. 15,898.00
Regular Price
Rs. 19,340.00
| Sku | PNTC.PAC.CLE.000010 |
| Product Type | Clamping Single Acting Cylinder |
| Mfr. Model | M/50132/10 |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm is available to buy in increments of 1
Buy Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm online in India at wholesale rates. If you have been looking for Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm dealers, your search ends here as you can get the best Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm today and avail the best offers on your purchase.
Product Specification
Product Specification for "Norgren M/50132/10 Clamping Single Acting Cylinder 32 mm"
| SKU | PNTC.PAC.CLE.000010 |
|---|---|
| Cylinder Diameter | 32 mm |
| Operation | Single Acting |
| Operating Temperature | 1070 °C |
| Stroke Length | 10 mm |
| Port Size | G1/8 |
| Operating Pressure | 210 Bar |
| Piston Rod Dia | 16 mm |
| Type | simple |
| Theoretical Force | 445 N |



