Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01
In stock
SKU
PNTC.SGG.SPG.000036
Special Price
Rs. 6,684.00
Regular Price
Rs. 8,130.00
| Sku | PNTC.SGG.SPG.000036 |
| Product Type | Spray Gun |
| Mfr. Model | PJ 01 |
| Supplied by | Indusuno |
| Lead Time | Within 4 to 7 Days |
Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01 is available to buy in increments of 1
Painter Offers Wide Range Of Good Quality And Long Life Products.
Buy Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01 online in India at wholesale rates. If you have been looking for Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01 dealers, your search ends here as you can get the best Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01 distributors in top cities such as Delhi NCR, Mumbai, Chennai, Bengaluru, Kolkata, Chennai, Pune, Jaipur, Hyderabad and Ahmedabad. You can purchase Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01 of the finest quality and rest assured to get the best in terms of both durability and performance. If you are bothered about the Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01 prices, you can be totally sure to get the best rates as Indusuno brings you genuine Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01 rates and quality assured products only from the best of brands with exclusive brand discounts you won’t find anywhere else. Procure Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01 today and avail the best offers on your purchase.
Related keyword-:-
air spray gun , hvlp spray gun , paint spray gun .
Product Specification
Product Specification for "Elephant Painter Nozzle 2 mm Spray Gun PRO-JET PJ 01"
| SKU | PNTC.SGG.SPG.000036 |
|---|---|
| Air Inlet | 1/4 |
| Applications | In Industrial Application |
| Features | High precision & high grade stainless steel nozzle & needle, Easy to regulate air input. |
| Max Delivery | 240 ml/min |
| Pressure In Bar Psi | 3040 psi |
| Type | simple |
| Cup Capacity | 600 ml |
| Nozzle In Mm | 2 mm |
| Feed Type | Gravity |
| Pattern Width Cm Mm | 320 mm |
| Air Consumption | 250300 Nl/min |



